« Ožujak 2024 »

Projekt "Platnena vreća - veća sreća"
Autor: Mirjana Knežević, 19. 4. 2021.

Nakon više od godinu dana rada i zalaganja, danas su učitelji i učenici naše škole priveli kraju projekt „Platnena vreća – veća sreća“.  Ovu hvale vrijednu akciju inicirale su učiteljice Jadranka Čarapović skupa s Mladim ekolozima, Marina Vukić Vdoviak s Bibličarima, Snježana Fuis s Matematičarima te Vesna Lerinc sa skupinom „GLOBE“, a pridružile su se i knjižničarka Marija Rastovski te pomoćnica u nastavi Tea Penić. Projekt su s oduševljenjem podržali svi učitelji te ravnatelj.

Naime, povodom Dana planeta Zemlje koji se obilježava 22. travnja, a u svrhu promicanja korištenja platnenih vrećica u odnosu na plastične koje su postale simbol potrošačke kulture današnje civilizacije te u svrhu zaštite okoliša, vrijedni su djelatnici i učenici osmislili naziv projekta, poslali motivacijska pisma, skupljali plastične vrećice, izrađivali grafikone, a s prikupljenim su plastičnim vrećicama izrađivali novčanike, torbice i košare. Na kraju su pristupili šivanju samih platnenih vrećica te osmišljavanju teksta i slike koji bi išao na te vrećice. Bio je to velik posao koji je na kraju urodio plodom.

S ponosom možemo reći kako je danas ravnatelj, skupa s učiteljicama, obišao sve razrede te svim učenicima i djelatnicima podijelio originalne platnene vrećice s natpisom „MIHANOVIĆ BREND – ZEMLJIN TREND“.

Nadamo se kako će ovaj projekt pridonijeti ekološkom osvješćivanju na lokalnoj razini te kako će plastične i nerazgradive vrećice postati dijelom prošlosti.

U nastavku možete vidjeti kratku prezentaciju o štetnosti plastičnih vrećica te fotografije na kojima ravnatelj i učiteljice učenicima dijele platnene vrećice.