« Svibanj 2024 »

DAN ŠKOLE- NAŠIH 70
Autor: Iva Tucaković, 6. 6. 2022.

Dana, 2.6.2022. u našoj školi održana je svečana priredba. Tim događajem obilježili smo nekoliko važnih obljetnica jedna od njih je velikih 70 godina postojanja škole. Već 45 godina škola ne mijenja svoju lokaciju, a svoje ime Antuna Mihanovića ponosno nosi već 30 godina.

Svečanost su upotpunili naši daroviti sadašnji, ali i bivši učenici. Vrlo smo zahvalni što su ove godine nastupili posebni umjetnički gosti. Tamburaški orkestar Batorek svojim je prepoznatljivim zvukom krasio ovu svečanost. Divnim vokalima ženska klapa Alegre Osijek zapjevala je pred našim gostima. Samostalne izvedbe imale su učenice: Karla Skender, Jana Šobat, Tena Vidaković i Rebeka Vida uz vjernu pratnju našeg zbora. Naša škola može se ponositi učenicima koji vrijedno sviraju i u Glazbenoj školi Franje Kuhača. Bruna Lamza odsvirala nam je skladbu All of me. Filip Milas odsvirao nam je Šumanovu Pjesmu na oboi uz klavirsku pratnju. Naša mlada glazbena nada Karlo Ljubojević odsvirao nam je jednu japansku skladbu. Vjeroučiteljica Ružica Papić uspješno se okušala u solo izvedbi uz pratnju. Dora Knežević i Sara Petrović, bivše učenice škole otpjevale su nam When I need you uz pratnju tamburaškog orkestra. Josip Mandurić, naš vjerni ravnatelj uputio je zahvale, lijepe i tople riječi svima prisutnima i zaslužnima za svečanost. Kroz cijeli ovaj veliki događaj profesorica, dirigentica Vesna Lončar marljivo je pripremala školski zbor i sve potrebno za ovu veliku svečanost. Cijelu priredbu vodile su naše novinarke Ana Pilicar i Nora Giesler uz mentoricu Inge Bilić.

Fotografije možete pogledati na facebook stranici škole: