Zimska kreativna škola "Graditelji"
Autor: Mirjana Knežević, 13. 12. 2023.

Dragi učenici i roditelji,

i ove školske godine, tijekom zimskih praznika, u vremenu od 3. do 5. siječnja 2024. godine, Graditeljsko-geodetska škola Osijek u suradnji s Građevinskim i arhitektonskim fakultetom Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku organizira petu Zimsku kreativnu školu „GRADITELJI“ koja će se održati u prostoru Graditeljsko-geodetske škole u Osijeku (Drinska 16a).

Tema je ovogodišnje Zimske škole Graditelji budućnosti.

Učenici osnovnih, srednjih škola i fakulteta, djeca i mladi od 7 do 23 godine moći će odabrati jednu od 8 radionica. Opisi se radionica i biografije voditelja, kao i prijavnica nalaze na stranici Zimske škole:

Voditelji radionica djelatnici su škole, Građevinskog i arhitektonskog fakulteta u Osijeku te vanjski suradnici.

Ideja je ovog projekta učenicima tijekom zimskog odmora ponuditi radionice u kojima će svoje slobodno vrijeme provesti kvalitetno i kreativno, učeći kroz igru i druženje.

Radionice potiču stvaralački rad kod djece te polaznici stječu različite praktične vještine. Sve radionice u trodnevnom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu koju nadalje razrađuju izražajnim sredstvima za pojedino kreativno područje.

Zadnji će dan Škola biti otvorena za javnost te će bake, djedovi, mame, tate svi zainteresirani moći pogledati uratke naših polaznika.

Učenici će tijekom tri dana radionica boraviti u prostoru škole u vremenu od 10.00 do 13.00 sati.

Online prijave su otvorene do popunjavanja radionice, a kotizacija za sva tri dana iznosi 10 eura (materijali + obrok).