MOJ STROJ ZA...
Autor: Mirjana Knežević, 21. 3. 2024.

U organizaciji Osječko-baranjske županije i Županijskog stručnog vijeća učitelja likovne kulture organizirana je druga po redu Likovna izložba darovitih učenika Osječko-baranjske županije pod nazivom „steAm: Moj Stroj za…“.

Izložba je otvorena 15. ožujka 2024. godine u prostoru Muzeja likovnih umjetnosti u Osijeku.

Izložbu je otvorila pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i mlade OBŽ Miranda Glavaš-Kul koja je istaknula kako Osječko-baranjska županija kroz mnogobrojne programe podupire darovitost i izvrsnost učenika. Naglasila je kako ovakve izložbe imaju veliki edukacijski potencijal pri čemu je iznimno bitno educirati učenike o važnosti posjećivanja kulturnih institucija kako bi se razvijali u cjelovite osobe i cijenili kulturno naslijeđe. Izloženo je ukupno 26 likovnih radova učenika osnovnih škola.

Svim učenicima su uručene zahvalnice, a tri najuspješnija rada, kao i tri posebno pohvaljena prigodno su nagrađena.

Među nagrađenim radovima je i rad učenice naše škole Larisse Tooth! Larissa je na vrlo kreativan, ali i tehnički zahtjevan način nacrtala svoj zamišljeni stroj. Koristeći crte različite po toku, karakteru i značenju naglasila je dinamičnu kompoziciju elemenata zamišljenog stroja.

Čestitamo Larissi na ovom uspjehu!

Bravo Larissa!

Roko Idžojtić, prof. lik. kulture