« Ožujak 2024 »

ŠKOLSKI PROJEKT „AJVAR“
Autor: Iva Tucaković, 4. 10. 2021.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji!

Ovu školsku godinu obogatit ćemo nekim novim aktivnostima!

U Slavoniji je jesen godišnje doba u kojoj se tradicionalno priprema zimnica.

I mi u školi, djelatnici i učenici, želimo sudjelovati u očuvanju tradicije kao nečega važnog u životu pojedinca, ali i zajednice. Želimo učenicima pokazati kako njegovati tradiciju i običaju, ali i kako razvijati poduzetnički duh.

Odlučili smo hrabro krenuti u proizvodnju omiljenog  jesenskog proizvoda, a to je AJVAR! Ove školske godine  u proizvodnji ajvara sudjelovali su djelatnici škole, a sljedeće školske godine, htjeli bismo uključiti i učenike.

Kao i svaki drugi proizvod koji se planira plasirati na tržište, tako je i za naš školski ajvar bilo je potrebno osmisliti NALJEPNICU (ETIKETU)!

Etikete trebaju kupca privući i pružiti mu određene informacije vezane za proizvod, te informacije trebaju biti jasne, likovno zanimljive, usklađene bojom i oblikom.  Naši učenici su s oduševljenjem prihvatili ovaj izazovan zadatak. Na satima likovne kulture stvarali smo, oblikovali, promišljali, a kao rezultat toga dobili smo prave poduzetničke ideje koje su nas nadahnule za daljnjom proizvodnjom ajvara.

Predstavljamo vam neke odabrane likovne uratke (etikete). Učenica TENA VIDAKOVIĆ (6. a) najuspješnije je realizirala ovaj likovni zadatak te će njena etiketa  zasluženo krasiti teglice našeg školskog ajvara!

Ostali učenički uratci:

Roko Idžojtić