« Svibanj 2024 »

ZELENO SRCE KUCA ZA NAS
Autor: Iva Tucaković, 10. 5. 2022.

Pod pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja, uz suradnju Nacionalnog parka Paklenica, Osnovna škola Starigrad  i ove godine organizira i provodi  likovno - literarni natječaj ZELENO SRCE KUCA ZA NAS...

Ovogodišnji  natječaj  usmjeren je na područje neopisive ljepote i sklada, šarolikost boja, zvukova, mirisa, tišine, šum slapova... Na čudo prirode, veličanstveni Nacionalni park Plitvička jezera.

Cilj ovog natječaja usmjeren je na zaštićena područja naše domovine (nacionalni parkovi  i parkovi prirode) te raznolikost biljnog i životinjskog svijeta u zaštićenim područjima.

Natječaj je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24. svibnja.  Ovaj je datum odabran kao sjećanje na postanak prvih europskih nacionalnih parkova u Švedskoj. Ideja za obilježavanje tog dana  potekla je od Federacije EUROPARC s ciljem razvijanja svijesti  o zaštićenim područjima i parkovima.

Na satovima likovne kulture upoznali smo geografske osobine, floru i faunu Plitvičkih jezera te različitim materijalima i likovnim tehnikama istraživali i likovne karakteristike navedenog nacionalnog parka.

Na natječaj smo poslali likovne uratke navedenih učenica:

1. Leana Biglbauer (6. a)
  2. Leda Vakanjac (6. a)
  3. Dina Mrkonjić (6.b)