Hosting usluga za srednje i osnovne škole - HUSOŠ
Autor: Tomislav Kralj, 2. 3. 2007.

Hosting usluga za srednje i osnovne škole CARNetova je usluga u sklopu koje se svim školama, njihovim  zaposlenicima, nastavnicima i učenicima otvara besplatna e-mail adresa. Spajanjem na CARNet mrežu u svakoj je školi određen administrator imenika koji je zadužen za kreiranje elektroničkih identiteta svih učenika, nastavnika i zaposlenika škole...

Hosting usluga za srednje i osnovne škole CARNetova je usluga u sklopu koje se svim školama, njihovim  zaposlenicima, nastavnicima i učenicima otvara besplatna e-mail adresa. Školama se na raspolaganje daje CMS, Content Management sustav, koji omogućuje jednostavno postavljanje i ažuriranje web stranica škola kroz web preglednik.

Spajanjem na CARNet mrežu u svakoj je školi određen administrator imenika koji je zadužen za kreiranje elektroničkih identiteta svih učenika, nastavnika i zaposlenika škole. Elektronički identitet se sastoji se od korisničkog imena i lozinke, a korisnicima omogućuje pristup i korištenje HUSO usluga.

Svaka škola ima i administratora resursa, koji je zadužen za to da svaki korisnik dobije svoj pretinac za e-mail poštu i koji se brine za opremu dobivenu od CARNeta.

Ukoliko niste dobili podatke o svom elektroničkom identitetu obratite se svojem administratoru imenika. Ukoliko ne znate tko je ta osoba na vašoj školi, obratite se CARNetovom heldesku na jedan od ovih načina:

iPernica

Za čitanje vaših e-mailova CARNet je izradio iPernicu, jednostavno web-sučelje pomoću kojeg možete:
  • komunicirati s prijateljima: poslati poruku prijatelju, odgovoriti na poruku,
  • kreirati adresar,
  • dodavati obaveze i važne događaje u kalendar,
  • raditi s dokumentima: postaviti dokumente na server, kreirati direktorije.
Priručnik za upotrebu ove jednostavne aplikacije može se pronaći ovdje.