« Svibanj 2024 »

Humanitarne akcije
Autor: Tomislav Kralj, 23. 12. 2009.

Ovogodišnje humanitarne akcije održane su za dobrobit udruge „Novi dan“ koja okuplja djecu s teškim invaliditetom. Prva akcija u nizu bio je humanitarni koncert učenika naše škole koji sviraju različite instrumente. Nakon toga uslijedio je malonogometni turnir ekipa sastavljenih od učenika naše škole. Održan je i sajam učeničkih radova koji su se prodavali po simboličnim cijenama.

Humanitarne akcije u Mihanovićki

Naša je škola poznata po humanosti, dobroti  te mnogim uspješnim humanitarnim akcijama. Prošle školske godine pomagali smo i skupljali sredstva za djevojčice Martinu i Gabrijelu. Nažalost, sav naš prihod, dobra volja i trud nisu pomogli u njihovom ozdravljenju.

Odlučili smo nastaviti s akcijama u nadi da ćemo u budućnosti uspjeti pomoći drugoj djeci s poteškoćama. Ovogodišnje humanitarne akcije održane su za dobrobit udruge „Novi dan“ koja okuplja djecu s teškim invaliditetom. Ta djeca nisu sposobna brinuti se sama o sebi niti pohađati školu. Za njih je Udruga od grada u najam dobila objekt u Briješću koji su tijekom zadnje dvije godine potpuno preuredili i prilagodili svojoj djeci. Namještaj još pristiže, a sada su im potrebne didaktičke igračke u čijoj kupnji će pomoći i sredstva koja smo prikupili u našim akcijama.

Sve te akcije bile su vrlo uspješne te smo prikupili oko pet tisuća kuna koje smo na božićnoj priredbi uručili predstavnicima Udruge.

Zahvaljujemo svima koji su se priključili ovim akcijama i nadamo se da će u budućnosti biti još više ovakvih akcija kako bismo mogli pomoći onima kojima je to potrebno.

Novinari OŠ Antuna Mihanovića, Osijek